Przejazdy dla klientów indywidualnych już wkrótce. Trwają dalsze prace przy torowisku i remoncie wagonów.

Przejazdy dla klientów indywidualnych już wkrótce. Trwają dalsze prace przy torowisku i remoncie wagonów.

Trwają prace nad tym, by z początkiem sierpnia możliwy stał się zakup biletów na indywidualne kursy, które planowo odbywać się będą w soboty i w niedziele. Wówczas bilety będzie można kupić przez terminal płatniczy.

Ponadto nadal trwają prace remontowe torowiska, obecnie wymieniane są podkłady pod torami. Stanisław Dymarczyk z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych ma nadzieję, że w miarę możliwości jeszcze przed jesienią uda im się przedłużyć obecnie dostępną trasę na odcinku od Jasionnej w kierunku Wygody i Motkowic, ale nie jest jeszcze w stanie podać żadnych konkretnych terminów. Wydłużenie tego szlaku powiększyłoby obecną trasę (około 9 kilometrów w jedną stronę z Jędrzejowa do Jasionnej) przejazdu do około 20 kilometrów. Ponadto trwa remont wagonu w stylu retro bez dachu na 32 miejsca, który może zostać przyłączony do dwóch kursujących już wagonów jeszcze w tym sezonie.

Więcej w artykule Echa Dnia:

https://echodnia.eu/ciuchcia-ponidzie-juz-wrocila-na-szlak-teraz-trwa-remont-wagonow-i-dalszego-traktu-kursy-indywidualne-juz-od-sierpnia/ar/c3-16529571?fbclid=IwAR01hl_uDNF-h-pS4S5BHd3wwHhC6OV8crPIHlWRezQI4PJVhyZPjAiww4U